Bielsko-Biała, ul. 11 Listopada 10,
redakcja: domofon nr 5,
fitness: domofon nr 9
tel. 881 488 308, 506 581 077, 501 748 752


Klub Kobiet Mówiących na Głos: czwartki 17.30

Psychografolog Eugenia Głąb

Przeanalizuj pismo swojego dziecka. Może powie Ci o jego stanie psychicznym więcej, niż ono samo.

Skosy i ogonki

Komputeryzacja powoduje, że coraz mniej ludzi pisze odręcznie. Na szczęście uczniowie nadal muszą prowadzić zeszyty, co oznacza, że sztuka pisania ręcznego nie zaniknie wraz ze wzrostem liczby laptopów, iPhonów, tabletów i „tradycyjnych” komputerów.

I dobrze. Bo ze sposobu pisania, stawiania liter, ogonków, kropek i daszków nad literkami możemy wiele o człowieku powiedzieć. Jeśli szef firmy, w której starasz się o pracę, poprosi o napisanie CV ręcznie, to pewne, że da Twoje EGlabpismo do analizy psychografologowi.

Do lamusa nie idą też ręczne podpisy. Mimo nowoczesnych technologii własnoręczny podpis to ciągle nasz niepowtarzalny znak firmowy. Coś, czego nie można podrobić i dla dobrego grafologa określenie autentyczności podpisu to żaden problem.

Do tych doświadczonych grafologów należy Eugenia Głąb. Zajmuje się analizą pisma od blisko 20 lat. Współpracuje z firmami rekrutacyjnymi i z ośrodkami szkoleniowymi.

Kiedyś zostałam zaproszona na kongres informatyków i poproszono mnie o krótki wykład na temat pisma. Zastanawiałam się, po co mnie zaproszono. Po pierwsze uczestnikami było 90% mężczyzn, po drugie – ich średni wiek to góra 35 lat, po trzecie – czy informatycy w ogóle piszą ręcznie? Po wykładzie prawie każdy z nich poprosił o osobistą analizę pisma i byli zszokowani, ile mogę o nich powiedzieć na podstawie kilku napisanych zdań. Spędziłam na tym kongresie wiele godzin zaspokajając ich ciekawość.

Seans u pani Eugenii zaczyna się od wyboru koloru długopisu i napisaniu kilku zdań na czystej kartce. Potem następuje fascynująca analiza. Otwarte lub zamknięte ogonki świadczą o naszym podejściu do seksu i partnerstwa, kształt i pochylenie daszków oraz pisma o fantazji lub skrupulatności, rozplanowanie pisma na kartce o sile wiary w siebie, w swoje możliwości.

– Jeśli poznamy podstawowe cechy pisma, możemy przeanalizować stan emocjonalny naszego dziecka. Przykładowo, jeśli jego pismo jest drobniutkie, pochylone w lewo, do tego może być słaby nacisk długopisu, może mieć jakieś problemy, stany depresyjne. Warto wtedy podrążyć temat, spytać, w ostateczności pójść do psychologa. Analizując pismo dziecka, nastolatka możemy się sporo o nim dowiedzieć, a wiadomo, że nastolatki sporo ukrywają, mają burzę hormonów i często nie radzą sobie z problemami, a mają ich sporo. Przykładowo maczkiem piszą introwertycy, okrągłe pismo charakteryzuje ludzi łagodnych, a nadmierny skos w lewą stronę osoby niepewne siebie, chcące pozostać niewidoczne. Pobieżna opinia zazwyczaj jest trafna, ale trzeba głębiej się pismu przyjrzeć, aby kogoś pochopnie nie ocenić. Najważniejszym naszym znakiem firmowym jest podpis. Znakiem królewskim jest podpis cały, składający się z imienia i nazwiska. Jeśli piszemy tylko nazwisko, może oznaczać, że bardziej cenimy osiągnięcia innych niż swoje, często stosowana parafka może zaś sugerować, że chcemy coś ukryć. Żeby jednak dobrze zanalizować osobowość człowieka, trzeba na jego pismo spojrzeć kompleksowo. Nasze pismo zmienia się też w zależności od nastroju, zdrowia lub choroby. Kolor, którym piszemy też ma znaczenie, wskazuje na nasz poziom wewnętrznej energii. Analizuję też warstwy pisma. Górna część mówi o tym, co się dzieje w naszej nadświadomości, umyśle, środkowa o życiu tu i teraz, a dolna o podświadomości, emocjach, aktywności seksualnej.

Eugenia Głąb jest z wykształcenia psychologiem, ukończyła Instytut Psychologii przy Rosyjskiej Akademii Nauk oraz studia podyplomowe i kursy z zakresu psychografologii i biofeedbacku. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Psychografologów. Dzięki umiejętności analizy cech i stanu emocjonalnego osoby z pisma oraz łączenia różnych technik psychologicznych osiąga niezwykłe efekty terapeutyczne. Można się z nią spotkać w „Kobiecie Szczęśliwej” - magicznym miejscu w Bielsku-Białej przy ulicy 11 Listopada 10 , stworzonym specjalnie dla kobiet chcących rozwijać swoją osobowość i poszukujących nowych doświadczeń. Zapraszamy do kontaktu mejlowego lub telefonicznego w celu umówienia się na analizy indywidualne oraz warsztaty analizy pisma. 

KUP BILET!

bilet akademii1

zamowieniewizytawarsztaty

powered by Nataltec 2014