Bielsko-Biała, ul. 11 Listopada 10,
redakcja: domofon nr 5,
fitness: domofon nr 9
tel. 881 488 308, 506 581 077, 501 748 752


Klub Kobiet Mówiących na Głos: czwartki 17.30

Mindfulness - żyj TU i TERAZ

 

Wojciech Eichelberger w październiku w Bielsku-Białej

Wybitny psycholog i terapeuta Wojciech EIchelberger, będzie gościem Akademii Kobiety Szczęśliwej w październiku.

Zapraszamy na dwa spotkania:

Wykład „Mindfulness –zacznij żyć uważnie TU i TERAZ”

w Klubie Klimat w Bielsku-Białej, ul. Mostowa 5, 6 października (piątek), start o godzinie 17.00.

Warsztat: „Mindfulness – trening uważności”

7października (sobota), godz. 9-14, Klub Klimat - Nowy, Bielsko-Biała, ul. Mostowa 5.

Bilety w cenie:

 • wykład 65 zł/osobę ( przy zakupie od 4 biletów 50 zł/osobę)

 • warsztat 350 zł/osobę (przy zakupie 4 biletów 320 zł /osobę)

UWAGA: Można zakupić bilet łączony na cztery wykłady w ramach Akademii Kobiety Szczęśliwej ( spotkania z Ewą Woydyłło, Wojciechem Eichelbergerem, Katarzyną Miller i Zbigniewem Lwem-Starowiczem) - BILET AKADEMII za cenę promocyjną 199 zł. Osoby, które wezmą udział we wszystkich wykładach otrzymają specjalny dyplom Akademii Kobiety Szczęśliwej.

Wpłaty na konto:

68 1140 2004 0000 3802 7616 4731

z dopiskiem: Wojciech Eichelberger / lub Bilet Akademii

 

 

 

Wojciech Eichelberger: Czym jest mindfulness?

Jaką rolę w naszym życiu odgrywa uważność? Czy można się jej nauczyć, gdy zatraciliśmy umiejętność skupienia się na chwili obecnej? Co kryje się pod pojęciem mindfulness?

Gubisz przedmioty, zapominasz o terminach, masz poczucie życia w chaosie i ciągłym zabieganiu? Wydaje Ci się, że to w sumie drobiazgi? To jednak prawdopodobnie symptomy świadczące o problemie z zachowaniem uważności.

Jeśli się temu bliżej przyjrzysz zapewne dostrzeżesz ich znaczniej więcej. Chociażby ciągłe rozpamiętywanie przeszłych wydarzeń, zamartwianie się tym, co może przenieść przyszłość – czarnowidztwo, nieumiejętność doceniania tego, co masz, bo zawsze jest coś jeszcze na horyzoncie do czego "trzeba" dążyć, stresowanie się błahostkami, płytkie i trudne do utrzymania relacje z innymi ludźmi, nieumiejętność cieszenia się życiem „tu i teraz”, itp.

Trudność w zachowaniu uważności ma wiele osób. Często nieświadomie i niechcący gubimy uważność w pędzie życia. Warto jednak zabiegać o jej utrzymanie/odzyskanie. Nawet jeśli niewiele z niej już zostało Wojciech Eichelberger radzi, jak ją w sobie odbudować i pielęgnować.

 

- Umysł zaangażowany to umysł pełen tego, co aktualnie jest jego udziałem, czyli obecny i świadomy tego, co tu i teraz się mu przydarza. Gdy budujemy kompetencję mindfulness zmienia się nam życie. Prostymi technikami możemy uzyskać pełne poczucie kontaktu ze swoim życiem i satysfakcję z tego, że żyjemy . Nie trzeba udawać się w odosobnienie, choć może to być pomocne, ale można to ćwiczyć przy każdej innej okazji, przy każdej czynności. Jesli odpoczywamy, to tylko odpoczywamy, jeśli pracujemy to tylko pracujemy, jeśli idzimy to tylko idziemy, jeśli z kimś rozmawiamy, to tylko rozmawiamy itd. Nie rozpraszamy się.

Możemy robić coś w pełnej uwadze zamiast w rozporoszeniu i chaosie. Jeśli nauczymy się być bardziej obecni w naszym własnym życiu, wszystko będzie miało lepszą jakość. Wiele osób, które pracują w stresie, pod dużą presją i wykonują ważne zadania – jak sportowcy, nauczyciele, żołnierze,wszystcy którzy żyją na dużych prędkościach, odczują zbawienne skutki takiego treningu. Trening uważności jest ważny dla każdego, kto chce podnieść jakość swojego życia i wykonania tego, co robi. - mówi psycholog o modnym obecnie treningu mindfulness.

Instrukcja obsługi faceta

Katarzyna Miller w listopadzie Bielsku-Białej

Energetyczna i niezwykle lubiana psycholożka i terapeutka Katarzyna Miller, będzie gościem Akademii Kobiety Szczęśliwej w listopadzie.

Zapraszamy na trzy spotkania:

Wykłady: „Nie bój się życia oraz Instrukcja obsługi FACETA – w nawiązaniu do najnowszej książki”

w Klubie Klimat w Bielsku-Białej, ul. Mostowa 5, 9 listopada (czwartek), start o godzinie 17.00 oraz 10 litopada (piątek) w Katowicach, w Kinie Kosmos przy ul Sokolskiej 66.

Warsztat: „Zrób to kochanie – zmieniamy ograniczenia”

11 listopada (sobota), godz. 10-15, Klub Klimat - Nowy, Bielsko-Biała, ul. Mostowa 5.

Bilety w cenie:

 • wykład 65 zł/osobę ( przy zakupie od 4 biletów 50 zł/osobę)

 • warsztat 280 zł/osobę (przy zakupie 4 biletów 250 zł /osobę)

UWAGA: Można zakupić bilet łączony na cztery wykłady w ramach Akademii Kobiety Szczęśliwej ( spotkania z Ewą Woydyłło, Wojciechem Eichelbergerem, Katarzyną Miller i Zbigniewem Lwem-Starowiczem) - BILET AKADEMII za cenę promocyjną 199 zł. Osoby, które wezmą udział we wszystkich wykładach otrzymają specjalny dyplom Akademii Kobiety Szczęśliwej.

Wpłaty na konto:

68 1140 2004 0000 3802 7616 4731

z dopiskiem: Katarzyna Miller / lub Bilet Akademii

O książce „Instrukcja obsługi FACETA”.

Najnowsza książka Katarzyny Miller, napisana wraz Suzan Giżyńską, to swoisty przewodnik po relacjach damsko – męskich.

Autorki piszą: „Mężczyźni są dla nas ważni. Kochamy naszą pracę, nasze hobby, nasze podróże, nasze możliwości, ale ON nadaje temu szczególny smak. Naszą potrzebą jest bycie z NIM, ale nie tylko być – być szczęśliwą z NIM. Nie zawsze, nie o każdej porze, ale częściej niż rzadziej. Bo faceci są fajni i mogą być z nami.”

W książce padają odpowiedzi na pytania, które setki kobiet przysyłają do Kasi Miller. Książka jest mądra, czasami wstrząsa swoją szczerością i jasnym postawieniem sprawy.

Ale potrzebujemy takich odpowiedzi, żeby mieć dobre relacje.

Jedna z pań pyta: „Jak się zachować, kiedy mój mężczyzna pierwszy raz odezwał się do mnie niemiło, chamsko?

Możesz zareagować np. tak: Zaczekaj z reakcją, nazwij to co czujesz. Ponieważ zdarzyło się pierwszy raz, szczerze się zdziw np. „Kochanie, co ci się stało?” Nie odwzajemniaj agresji. Lepiej powiedz: „Jest mi przykro” lub „Nie podoba mi się, jak się do mnie odezwałeś”.

Pamiętaj: Przemoc słowna jest jak trucizna – powoli wyciągnie z Ciebie całe życie i pozbawi radości.

Jeśli jest coś, bez czego związek nie przetrwa, jest to szacunek. Szacunek pozwoli przetrwać wiele burz, wiele przeszkód w życiu i nieszczęść, a jeśli jest coś, co zawsze prowadzi do rozpadu to jest to pogarda i przemoc.

Nigdy nie pozwalaj na to, żeby facet źle Cię traktował i brzydko do Ciebie mówił.

Więcej odpowiedzi w książce i na spotkaniu w listopadzie.

 

Ewa Woydyłło w Akademii Kobiety Szczęśliwej

 

Ewa Woydyłło we wrześniu Bielsku-Białej

Znana psycholożka i terapeutka Ewa Woydyłło-Osiatyńska, będzie gościem Akademii Kobiety Szczęśliwej we wrześniu.

Zapraszamy na dwa spotkania:

Wykład „Czy szczęścia można się nauczyć?”

w Klubie Klimat w Bielsku-Białej, ul. Mostowa 5, 22 września (piątek), start o godzinie 17.00.

Warsztat: „Jak się kłócić, aby żyć w zgodzie?”

23 września (sobota), godz. 9-14, Klub Klimat - Nowy, Bielsko-Biała, ul. Mostowa 5.

Bilety w cenie:

 • wykład 65 zł/osobę ( przy zakupie od 4 biletów 50 zł/osobę)

 • warsztat 250 zł/osobę (przy zakupie 4 biletów 220 zł /osobę)

UWAGA: Można zakupić bilet łączony na cztery wykłady w ramach Akademii Kobiety Szczęśliwej ( spotkania z Ewą Woydyłło, Wojciechem Eichelbergerem, Katarzyną Miller i Zbigniewem Lwem-Starowiczem) - BILET AKADEMII za cenę promocyjną 199 zł. Osoby, które wezmą udział we wszystkich wykładach otrzymają specjalny dyplom Akademii Kobiety Szczęśliwej.

Wpłaty na konto:

68 1140 2004 0000 3802 7616 4731

z dopiskiem: Ewa Woydyłło

Wyjątkowy wywiad:

NAJWAŻNIEJSZA JEST WDZIĘCZNOŚĆ

Z Ewą Woydyłło – Osiatyńską

rozmawia Beata Znamirowska-Soczawa

- Pani Ewo, czy szczęścia można się nauczyć?

  • Trwałe, nieustające szczęście jest niemożliwe, ponieważ życie człowieka jest narażone na wiele trudnych chwil: rozstań, zmartwień, niepokojow, stresów. Patrząc realistycznie nie można obiecywać sobie szczęścia, raczej pogodnego usposobienia, nauczenia się czerpania radości z życia. Pojęcie szczęścia trzeba odczarować. Pełnię szczęścia można porównać z rozwijającym się kwiatem - rozkwitnięty kwiat żyje krótko. Dużo ważniejsze jest zadowolenie z tego, co się ma, czerpanie radości z różnych, małych i większych rzeczy, z prostoty, nawet z codziennych czynności. Tak naprawdę ważniejsza jest wdzięczność.

  • Wielu terapeutów zaleca okazywanie wdzięczności, nie tylko bliskim.

  • Wdzięczność powinna działać w dwie strony. Ja szukam tego, co jest dla mnie ważne, za co chcę być wdzięczna otaczającym mnie ludziom, zdarzeniom, czasowi. I za to jestem przepełniona uczuciem wdzięczności. Ale mamy też pełne prawo oczekiwać wdzięczności w stosunku do nas za to, co robimy, jacy jesteśmy. W wielu domach jest podział obowiązków, często nierównych. Typowym przykładem jest obiad. Osoba, która go przygotowuje nie powinna się stawiać w pozycji obowiązku. Robi posiłek dla bliskich, poświęca czas, robi to z uczuciem, bo chce innych nakarmić. I ci, co jedzą, powinni być za to wdzięczni, okazywać uznanie i to na co dzień, nie tylko raz na jakiś czas. Wtedy wszyscy są spełnieni, zadowoleni i od razu czują się lepiej. Nie można przyzwyczajać otoczenia do braku wdzieczności, do poczucia, że to co dla nich robimy im się należy. Jeśli nauczymy się dostrzegać blask różnych rzeczy, będziemy bardziej radośni.

  • W swojej najnowszej książce „Ludzie Ludzie” poświęca Pani rozdział osobom kłótliwym. Jak z nimi wytrzymać? Jak się nie kłócić?

 • Trzeba zapamiętać najważniejszą regułę: posiadanie racji nie jest tak ważne jak posiadanie zgody. Na warsztacie nie będziemy wymyślać magicznych sposobów na unikanie kłótni, tylko przeanalizujemy różne sytuacje i ustalimy do nich reguły.

  • Proponuję wyrzucić z użycia dwa słowa: zawsze i nigdy. Żona mowi do męża: Ty się zawsze spóźniasz. Mąż od razu zaprzeczy. Bo przecież nie spóźnia się zawsze. W emocjach i konfliktach często zapominamy, że zamiast iść w przeciwnym kierunku, powinniśmy zrobić wszystko, aby zwrócić się ku sobie. To jest kompromis. To sztuka negocjacji.

  • Co zrobić, jeśli w rodzinie ma się różne zainteresowania? To ogranicza możliwości spędzania ze sobą wspólnie czasu.

  • No właśnie. Mąż kocha góry, żona morze. Nie wspomnę o dzieciach. I co zrobić? Najlepiej pójść na kompromis. Jedne wakacje spędzamy tu, drugie tu. A jeśli to się nie uda, to przecież nie wszystko musimy robić razem. Każdy ma prawo do autonomii.

  • W swojej pracy często negocjuję różne kontrakty, umowy. Ale te negocjacje rodzinne chyba są trudniejsze.

  • Jedną z skuteczniejszych technik jest mówienie od siebie. Ja czuję to tak, a Ty? Źle się czuję, gdy dzieje się to i to, jest mi przykro, czuję się lekceważona. To brzmi zupełnie inaczej niż: lekceważysz mnie, przez ciebie chce mi się płakać, nigdy nie dotrzymujesz słowa. Jeśli mówimy o swoich odczuciach i emocjach, druga osoba stara się nas zrozumieć i nam pomóc. Jeśli wprost obwiniamy ją o nasz stan ducha, od razu jest reakcja, negacja i konflikt.

  • Napisała Pani 17 książek. Którą z nich lubi Pani najbardziej?

  • Wszystkie są oparte na doświadczeniach terapeutycznych. Opierają się na mądrości życiowej przekazywanej mi przez tysiące ludzi. Myślę, że bardzo ważną jest książka o depresji pt. „Bo jesteś czlowiekiem”. Pokazuję tam depresję nie jako chorobę, ale jako ludzkie doświadczenie. Lubię też książkę „Rodzice dorosłych dzieci”, myślę, że pomogła wielu osobom zrozumieć to, dlaczego budują relacje z innymi tak, a nie inaczej. W moich książkach jest cała masa żywego materiału.

  • Jest Pani terapeutą od ponad trzydziestu lat, kilka z nich przepracowała Pani w Stanach Zjednoczonych.

  • Tak, stamtąd przywiozłam wiedzę o leczeniu uzależnień, zwłaszcza od alkoholu. I przez całe życie zawodowe prowadzę ludzi uzależnionych. Alkoholicy to najinteligentniejsi ludzie, jakich znam. Mają tyle usprawiedliwień dla swojego nałogu, taką kreatywność. Niestety, to trudna choroba, która dotyka całe otoczenie. Naraża na straty materialne, wypadki, ciężkie choroby. Uzależnieniem jest też obsesja wladzy, kłamanie. Mogę zaryzykować twierdzenie, że kłamca niczym nie różni się od narkomana – ma taką samą slabość i przyzwyczajenie do czegoś, co jest dla niego destrukcyjne, co mu szkodzi.

  • Jako terapeuta prowadzi Pani wykłady i warsztaty na całym świecie.

  • Tak, od lat spotykam się nie tylko z Polakami potrzebującymi pomocy, ale także z uzależnionymi osobami wszędzie. Ostatnio wiele podróżuję na wschód.

  • We wrześniu na zaproszenie marki „Kobieta Szczęśliwa” poprowadzi Pani wykład i warsztat w Bielsku-Białej.

  • Nie pamiętam, kiedy byłam ostatnio na południu Polski, ale było to wiele lat temu. Zapraszam, będziemy mówić o szczęściu, zadowoleniu z życia, szukaniu radości w prostych sprawach i o tym, jak rozwiązywać konflikty. Do zobaczenia.

  EWA WOYDYŁŁO-OSIATYŃSKA

  Doktor psychologii, psychoterapeutka, publicystka, autorka książek, m.in. Rak duszy: o alkoholizmie, Sekrety kobiet, Podnieś głowę, W zgodzie ze sobą, Buty szczęścia, Bo jesteś człowiekiem: żyć z depresją, ale nie w depresji.

  Specjalistka i superwizorka terapii uzależnień.

  W Fundacji Batorego kieruje międzynarodowym programem szkoleń w dziedzinie profilaktyki i terapii uzależnień m.in. w Rosji, Azji Centralnej i Europie Wschodniej. Od kilku lat współpracuje ze środowiskami polonijnymi w krajach zachodnich, pomagając rozwijać grupy wsparcia oraz różne formy pomocy psychologicznej dla Polaków żyjących za granicą.

  Jedynaczka, wychowana przez matkę, absolwentka żeńskiej szkoły, więc nic dziwnego, że feministka aktywnie dzaiałająca w Kongresie Kobiet, a jednocześnie szczęśliwa żona, matka dwóch córek i babcia dwóch wnuków: Janka (24) i Ankera (6). Bez powieści o miłości nie może zasnąć, a bez godziny na korcie tenisowym dzień jest nieudany.

  Laureatka Medalu św. Jerzego, Nagrody Teofrasta oraz odznaczeń państwowych.

ZA DRZWIAMI MOJEGO GABINETU

ZBIGNIEW LEW STAROWICZ W LISTOPADZIE W BIELSKU-BIAŁEJ

Najbardziej rozpoznawalny seksuolog i terapeuta w Polsce,

prof. Zbigniew Lew-Starowicz,

będzie gościem Akademii Kobiety Szczęśliwej w listopadzie.

Zapraszamy na ekskluzywny wykład: „Za drzwiami mojego gabinetu” w Klubie Klimat w Bielsku-Białej, ul. Mostowa 5, 24 listopada (piątek), start o godzinie 17.00.

Pogłębieniem tematu będzie warsztat z dr Alicją Długołęcką, wieloletnią współpracocwniczką profesora i współautorką kilku jego książek – warsztat pt. „Moc kobiety – świadomość kobiecego ciała” 25 listopada (sobota), godz. 9-14, Klub Klimat - Nowy, Bielsko-Biała, ul. Mostowa 5.

Bilety w cenie:

 • wykład 65 zł/osobę ( przy zakupie od 4 biletów 50 zł/osobę)

 • warsztat 200 zł/osobę (przy zakupie 4 biletów 180 zł /osobę)

UWAGA: Można zakupić bilet łączony na cztery wykłady w ramach Akademii Kobiety Szczęśliwej ( spotkania z Ewą Woydyłło, Wojciechem Eichelbergerem, Katarzyną Miller i Zbigniewem Lwem-Starowiczem) - BILET AKADEMII za cenę promocyjną 199 zł. Osoby, które wezmą udział we wszystkich wykładach otrzymają specjalny dyplom Akademii Kobiety Szczęśliwej.

Wpłaty na konto:

68 1140 2004 0000 3802 7616 4731

z dopiskiem: Zbigniew Lew - Starowicz / lub Bilet Akademii/ Alicja Długłęcka

 

Informacja telefoniczna:

 

Beata Znamirowska 661 081 888

 

Ewa Tyszkiewicz 501 748 752

 

Ewa Płachciok 506 581 077

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zbigniew Lew - Starowicz:

Najpopularniejszy polski psychiatra, ekspert z zakresu seksuologii i konsultant krajowy w tej dziedzinie oraz psychoterapeuta. Profesor nauk medycznych. Medycynę ukończył na Wydziale Lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, jest też absolwentem filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tytuł doktora z zakresu seksuologii otrzymał w 1981 roku i od tego momentu stał się dla Polaków wyrocznią w sprawach seksu. Obecnie wykłada w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego jako profesor i kierownik Zakładu Seksuologii Medycznej i Psychoterapii. Wielokrotnie powoływany na prezesa polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Jest autorem licznych prac z zakresu psychiatrii, a zwłaszcza seksuologii. Opublikował wiele pozycji popularnonaukowych. Współpracował ze stacją telewizyjną TVN Med, w której był prowadzącym programy na temat seksuologii. Zajął się także działalnością jako biegły sądowy. Swoją karierę i poglądy doskonale opisał w wywiadzie biograficznym pt. „Pan od seksu”. Autor licznych książek, jego pierwsza książka pt. „Eros, natura i kultura” została wydana w 1973 roku. Polecamy cykl jego książek, gdzie szczegółowo wyjaśnia pojęcia dotyczące każdego człowieka: „O Kobiecie”, „O mężczyźnie”, „O miłości”, „O Rozkoszy”, „Ona i On po seksie”. Wraz z synem dr hab. Michałem Lwem Starowiczem prowadzi w Warszawie Centrum Terapii Lew Starowicz.

Temat wykładu listopadowego w Bielsku-Białej nawiązuje do książki opublikowanej przez profesora pod tym samymy tytułem: „Za drzwiami mojego gabinetu”. Profesor w swojej 50 letniej praktyce lekarskiej przyniósł w swoim gabinecie pomoc tysiącom pacjentów różnych stanów, profesji, orientacji i przekonań. Drzwi jego gabinetu przekraczali artyści, politycy, duchowni, przestępcy, prostytutki , dorośli, dzieci i ludzie sędziwi. W książce – i podczas wykładu – poznamy opisy sytuacji, problemów, z jakimi przyszło mierzyć się i pacjentom, i profesorowi. Profesor dopuści słuchaczy do „seksuologicznego” warsztatu omawiając nie tylko historie, ale także szkicowe elementy zastosowanej terapii.

Będzie także okazja do zadania nurtujących pytań.

Z okazji naszego spotkania książka, której nakład już się wyczerpał, zostanie specjalnie dodrukowana i opatrzona nowymi historiami.

„ Kiedy w 1968 roku postanowiłem praocwać jako seksuolog, nie spodziewałem się, jak dalece będzie to pasjonujące i umożliwiająe ponawanie nader zróznicowanych postaw i zachowań seksualnych moich pacjentów. Obecnie, po wielu już latach pracy i doświadczenia zawodowego, nadal spotykam się z zaskakującymi i nietypowymi problemami. Dla naukowca są one bodźcem do badań naukowych, dla terapeuty dążeniem do udzielania skutecznej pomocy, a dla publicysty źródłem interesującego tekstu. Ponieważ w moim przypadku wszystkie te trzy role nakładają się na siebie, nic zatem dziwnego, że dzielę się z Czytelnikami swoimi doświadczeniami zawodowymi” - pisze Profesor we wstępie do książki.

Oto jedna z poruszających historii, o tym, że na miłość nigdy nie jest za późno:

Historia zz drzwi gabinetu

Strzała Amora

Pan Krzysztof, emerytowany wojskowy, mężczyzna dobrze po siedemdziesiątce, pogodził się przed laty z myślą, że o seksie może mówić wyłącznie w czasie przeszłym. Rozwiódł się w okolicach pięćdziesiątki. To żona odeszła do ich wspólnego przyjaciela. Walczył o nią. Przegrał. Miał dwie córki, już dorosłe oraz troje wnucząt.Po rozwodzie zdarzały mu się przelotne romanse, ale żadnego z nich nie traktował poważnie. Wciąż żywy był w nim żal do żony, który przekładał się na stosunek pana Krzysztofa do kobiet w ogóle.

Pewnego dnia napadła go nawracająca niedyspozycja żołądkowa. Środki aplikowane na własną rękę ani nawet lekarstwa przepisane przez internistę nie pomagały, wobec czego pan Krzysztof postanowił skorzytsać z porady gastroenterologa. Na refundowaną poradę u specjalisty przszłoby mu czekać kilka tygodni, wyszukał więc lekarza, a konkretnie lekarkę, prowadzącą prywatną praktykę. Na wizytę czekał tylko kilka godzin.

Gastroenterolożka, pani Wanda, przyjmowała w niewielkim pokoju, stanowiącym część jej obszernego, prywatnego mieszkania. Była wdową, dobiegała siedemdziesiątki. Niedawno odeszła z pracy w szpitalu. Zachowała tylko prywatną praktykę, a większość czasu poświęcała bawieniu wnuków, którymi obdarzył ją syn.

Później pan Krzysztof opowiadał mi, że w chwili, gdy zobaczył panią Wandę, przeżył stan, jakiego już się całkiem w swoim życiu nie spodziewał. To była strzała Amora! Podobne doznania były jego udziałem ostatnio pół wieku temu! Był zaskoczony tym, co czuł i zaskoczony tym, że jest to tak silne. Miał przecież miłość swojego życia, miłość bolesną i w boleści od lat pielęgnowaną.

A tu właśnie pojawiła się nowa miłość!

Cel wizyty szybko się wyczerpał, pani Wanda przepisała pacjentowi nowe środki i zaleciła zmianę diety.

- Jeśli w ciągu tygodnia dolegliwości nie miną, zapraszam ponownie.

Pan Krzysztof opuszczał mieszkanie lekarki na miękkich nogach. Przez następne dni dostosował się do zaleceń lekarki, niedyspozycja istotnie przeszła. Nie mógł ciągle zapomnieć tego, co poczuł w gabinecie. Umówił się znowu na wizytę. Po przyjściu wyłożył karty na stół. Powiedział, że już mu nic nie dolega, natomiast koniecznie chce zaprosić panią doktor na kolację.

Nie napotkał sprzeciwu.

Do mojego gabinetu przyszli razem. Byli zakochani, wzajemnie pragnęli siebie. Mieli trudności łóżkowe wynikające z długiej przerwy w kontaktach seksualnych. Na szczęście współczesna farmakologia doskonale radzi sobie z większością takich problemów. Robi się badania diagnostyczne, sprawdza poziom hormonów, krążenia. I leczy.

Po miesiącu pani Wanda i pan Krzysztof znowu zjawili się w moim gabinecie. Byli wyraźnie odmłodzeni, promieniowali szczęściem. Rejestratorka szepnęła mi na ucho, że w pierwszym momencie zupełnie nie zorientowała się, że ten przystojny mężczyzna w średnim wieku jest tym samym starym człowiekeim, który miesiąc wcześniej zgłosił się po poradę.

Rzadko trafia się zjawisko równie radosne jak ludzie, którzy na nowo odkrywają, że można cieszyć się seksem. Seks w wieku późnym ma i tę zaletę, że nie trzeba wykradać czasu na zbliżenie. Można pozwolić sobie na długie pieszczoty, nie myśleć o tym, żeby skończyć jak najszybciej, bo rano trzeba zerwać się do pracy.

AKADEMIA KOBIETY SZCZĘŚLIWEJ

Marka „Kobieta Szczęśliwa” ma już blisko cztery lata. Udało nam się przeprowadzić kilkanaście ciekawych warsztatów z zakresu psychologii, seksualności i ezoteryki. Założyłyśmy czwarty w Polsce Klub Kobiet Mówiących na Głos. Jesteśmy inicjatorkami i uczestniczkami wielu ważnych wydarzeń dla kobiet. Wraz z firmą Duo Life promujemy zdrowy tryb życia. Jesteśmy czynnymi członkiniami Bielskich Śniadań Biznesowych. Promujemy dwie ważne dla kobiet książki autorstaw Beaty Znamirowskiej-Soczawy: „Teraz mogę wszystko” i „Dlaczego moje dziecko”. Organizujemy spotkania mediacyjne z Ewą Tyszkiewicz. Obie jesteśmy dyplomowanymi trenerkami amerykańskiej akademii z zakresu sex-couchingu dla kobiet. Współpracujemy stale z jedyną w Polsce doradczynią książek – Dorotą Citkowską, która przygotowuje wybrane pozycje książkowe na nasze spotkania.

W kwietniu 2016 roku spełniło się nasze ogromne marzenie – Katarzyna Miller przyjęła nasze zaproszenie do Bielska-Białej i zainspirowała słuchaczki wykładu i warsztatu do kolejnego kroku w samorozwoju.

Potem zaprosiłyśmy kolejnych gości: Zbigniewa Lwa Starowicza, Wojciecha Eichelbergera, Ewę Foley, Alicję Długołęcką, Jacka Walkiewicza.

W naszych spotkaniach wzięło już udział ponad 1500 osób – za co bardzo dziękujemy. Widzimy też Waszą potrzebę samorozwoju i ogromne zainteresowanie mądrymi wykładami i głębokimi warsztatami.

Stąd pomysł na AKADEMIĘ KOBIETY SZCZĘŚLIWEJ.

To właśnie Panie – słuchaczki ( i nieliczni słuchacze) zaproszonych przez nas psychologów – zainspirowały nas do stworzenia nowej jakości spotkań.

Inspirujące wykłady i pogłębiające je warsztaty – to nasza nowa propozycja. Akademia będzie miała dwa cykle: jesienny i wiosenny.

Pierwszy jesienny cykl, rusza 21/22 września spotkaniem z Ewą Woydyłło, potem spotka się z Państwem Wojciech Eichelberger ( 6 i 7 października), Katarzyna Miller ( 9,10 i 11 listopada), a zakończą ten cykl Zbigniew Lew Starowicz (24 listopada) i Alicja Długołęcka (25 listopada).

Osoby, które zechcą skorzystać z całej naszej oferty wykładowej ( udział w 4 wykładach) otrzymają specjalny dyplom Akademii Kobiety Szczęśliwej opatrzony podpisami wszystkich wykładowców.

Dodatkowo przed każdym wykładem przygotowałyśmy 15 minutową przestrzeń, podczas której uczestnicy poznają specjalnie wybrane przez nas osoby związane z Bielskiem robiące niezwykłe rzeczy i wnoszące w nasz świat postrzegania nową jakość.

Zachęcamy do skorzystania z pogłębiających warsztatów. Czas przeznaczony dla siebie, na rozwój własnych emocji i dążenie do zrozumienia siebie w obszarach, które chcemy wypełnić, a brakuje nam odpowiedniego bodźca – jest najważniejszym czasem i krokiem ku samorozwojowi.

Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas formuła Akademii spodoba się Wam i spełni Wasze oczekiwania, zaspokoi głód wiedzy.

Jeśli tak – będziemy ją kontynuować wiosną 2018.

Już dziś możemy zdradzić, że przygotowałyśmy niespodziankę na początek 2018 roku. To zazwyczaj czas, gdy coś postanawiamy, coś chcemy zmienić, rozpocząć albo zakończyć. Żeby nie zakończyło się tylko na planach i nie zabrakło nam konsekwencji – proponujemy mocne, psychologiczne uderzenie wykładem Jacka Santorskiego.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

WYKŁADOWCA TERMIN i GODZINA TYTUŁ SPOTKANIA MIEJSCE WYKŁADU

Dr Ewa Woydyłło

wykład

22 września 2017

godz. 17-19

Czy szczęścia można się nauczyć? Bielsko-Biała, Klub Klimat, Galeria SFERA, ul. Mostowa 5

Dr Ewa Woydyłło

warsztat

23 września 2017

godz. 9-15

Jak się kłócić, aby żyć w zgodzie? Bielsko-Biała, Klub Klimat, Galeria SFERA, ul. Mostowa 5

Wojciech Eichelberger

wykład

6 października 2017

godz. 17-19

Mindfulness –zacznij żyć uważnie TU i TERAZ
Bielsko-Biała, Klub Klimat, Galeria SFERA, ul. Mostowa 5
Wojciech Eichelberger warsztat

7 października 2017

godz. 9-14

Mindfulness – trening uważności
Bielsko-Biała, Klub Klimat, Galeria SFERA, ul. Mostowa 5

Katarzyna Miller

wykład

9 listopada 2017

godz. 17-19

Nie bój się życia oraz Instrukcja obsługi FACETA – w nawiązaniu do najnowszej książki Bielsko-Biała, Klub Klimat, Galeria SFERA, ul. Mostowa 5

Katarzyna Miller

wykład

10 listopada 2017

godz. 17-19

Nie bój się życia oraz Instrukcja obsługi FACETA – w nawiązaniu do najnowszej książki Katowice, Kino Kosmos, Katowice, ul. Sokolska 66

Katarzyna Miller

warsztat

11 listopada 2017

godz. 9-15

Zrób to kochanie – zmieniamy ograniczenia we własnej głowie

 

Bielsko-Biała, Klub Klimat, Galeria SFERA, ul. Mostowa 5

Prof. Zbigniew Lew-Starowicz

wykład

 

24 listopada 2017, godz. 17-19

 

Za drzwiami mojego gabinetu

 

Bielsko-Biała, Klub Klimat, Galeria SFERA, ul. Mostowa 5

Dr Alicja Długołęcka warsztat 25 listopada 2017, godz. 9-15 Moc Kobiety – świadomość kobiecego ciała Kobieta Szczęśliwa, Bielsko-Biała, ul. 11 Listopada 10/5

 

 

CENNIK

 

 

BILET AKADEMII – dotyczy zakupu imiennego biletu na wszystkie 4 wykłady z dyplomem –

cena specjalna

Bilet na dowolny wykład

Bilet na warsztat

 

Ewy

Woydyłło

 

Bilet na warsztat

 

Katarzyny

Miller

 

Bilet na warsztat

 

Wojciecha Eichelbergera

 

Bilet na warsztat

 

Alicja

Długołęcka

199,00 zł

65,00 zł/osoba

 

przy zakupie min. 4 biletów 50zł/osobę

250 zł/ osoba

 

przy zakupie min. 4 biletów 220zł/osobę

280 zł/ osoba

 

przy zakupie min. 4 biletów 250zł/osobę

350 zł/ osoba

 

przy zakupie min. 4 biletów 320zł/osobę

200 zł/osoba

 

przy zakupie min. 4 biletów 180zł/osobę

ROZWAŻ ZAKUP BILETU AKADEMII – skorzystasz z wszystkich wykładów w atrakcyjnej cenie i otrzymasz Dyplom Akademii Kobiety Szczęśliwej!

Informacja telefoniczna:

 

Beata Znamirowska 661 081 888

 

Ewa Tyszkiewicz 501 748 752

 

Ewa Płachciok 506 581 077

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

KUP BILET!

bilet akademii

zamowieniewizytawarsztaty

powered by Nataltec 2014