Bielsko-Biała, ul. 11 Listopada 10,
redakcja: domofon nr 5,
fitness: domofon nr 9
tel. 881 488 308, 506 581 077, 501 748 752


Klub Kobiet Mówiących na Głos: czwartki 17.30

WIELKI MUR WAGIN

Jamie McCartney , brytyjski artysta - rzeźbiarz, malarz i scenograf- znany jest z kontrowersyjnych i często szokujących projektów dotyczących ludzkiego ciała.

Pięć lat swojej pracy poświęcił na wykonanie odlewów gipsowych 400 warg sromowych kobiet między 18. a 76. rokiem życia.

Jak sam twierdzi: „Wargi sromowe są tak różne, jak różne są twarze. Ukazanie różnorodności kształtów kobiecej intymności jest nieskończenie fascynujące, inspirujące i pocieszające. Dla wielu pań ich genitalia są bardziej źródłem wstydu niż dumy i to właśnie powinno zostać zmienione poprzez pokazanie, że każda jest inna i każda jest normalna".

Swoją niekonwencjonalną misję artysta rozpoczął latem 2008 roku. Pierwszy panel składał się z 40 odlewów, jednak rzeźbiarz doszedł do wniosku, że jego dzieło - aby miało właściwy oddźwięk - musi być o wiele większe. Wielki Mur Wagin ostatecznie ma dziewięć metrów długości i składa się z dziesięciu paneli. Na każdym z nich widnieje czterdzieści odlewów warg sromowych różnych kobiet. Modelkami McCartneya były matki i córki, identyczne bliźniaczki, kobiety przed i po urodzeniu dziecka. Artysta chciał ukazać tyle różnych form waginalnych, ile tylko było możliwe. Tę niecodzienną wystawę można obejrzeć w Brighton.

Źródło: Joe Monster.org

link do pobrania zdjecia

http://joemonster.org/art/17054

powered by Nataltec 2014