Bielsko-Biała, ul. 11 Listopada 10,
redakcja: domofon nr 5,
fitness: domofon nr 9
tel. 881 488 308, 506 581 077, 501 748 752


Klub Kobiet Mówiących na Głos: czwartki 17.30

Masz w sobie MOC

W niezwykle zimną ostatnią styczniową niedzielę podjęłam wysiłek i mimo lodu na drodze pojechałam na V Konferencję organizowaną w Warszawie przez Akademię Kobiet Sukcesu pod tytułem „Masz w sobie MOC”. Po raz drugi wzięłam w niej udział. Gdy jechałyśmy tam w październiku, nie wiedziałam, jakie wyniosę dla siebie korzyści. Prócz świetnych wykładów wyniosłam wspaniałą znajomość z doradczynią książek Dorotą Citkowską. Wspaniała, cudowna osoba, która naprawdę zna się na książkach i potrafi każdemu polecić świetną, dobraną dla niego lekturę. Ja, która czytam 200 książek rocznie, nie mogłam trafić na właściwszą znajomość. Podoba mi się, że Dorota ze swojej pasji utworzyła biznes. Jest chyba jedyną w Europie kobietą, która wymyśliła sobie taki zawód: doradca książek i utrzymuje się z tego od kilkunastu lat. Do tego pomaga innym, kojarzy biznesowo ludzi, inspiruje ich zawodowo. I tak było z nami. Na styczniowej Konferencji wystąpiłam już nie jako słuchaczka, a jako autorka książki na stoisku Doroty. Mimo to posłuchałam kolejnych wykładów i zawarłam kolejne cenne znajomości: z Anną Urbańską, specjalistką od mózgu i jego kolorów. Co z tego wyniknie – zobaczymy. Zaczynamy myśleć nad kształtem współpracy. Może w Bielsku niebawem pojawi się ta niezwykła osoba, wiedząca wszystko o mózgu i jego wpływie na nas, a my tego nie wiemy i najwyższy czas, aby się dowiedzieć, co tak naprawdę nas kształtuje, co nami kieruje. No i poznałam niezwykłą osobę, Karolinę Hamer, wielokrotną mistrzynię świata w pływaniu, paraolimpijkę. Gdy patrzy się na jej radość życia, mimo wielu barier, które postawił jej los, od razu człowiek czuje się bardziej zmotywowany do działania. Karolina ma olbrzymią siłę i dzięki niej – wracała z nami do Tych - podróż upłynęła nam na niezwykle ważnych, głębokich rozmowach.

Warto więc pokonać swoją słabość, niechęć do wrednej pogody, chęć pozostania w łóżku w niedzielny zimowy szary poranek i pojechać kilkaset kilometrów, aby się pozytywnie naładować. Poznać niesamowite osoby. Te konferencje są może dla Ciebie, dla każdej z Was?

Po co nam, kobietom, gadżety intymne?

Gdy rok temu wraz z Ewą postanowiłyśmy założyć „Kobietę Szczęśliwą” niewiele wiedziałam o gadżetach erotycznych. Jak większość kobiet w moim dojrzałym wieku kojarzyły mi się głównie z nieco zakazanymi rekwizytami do ostrzejszych form seksu – jak kajdanki, biczyki, opaski. Moja noga nigdy nie postała w sex shopie, bo się najzwyczajniej w świecie wstydziłam.

Tymczasem najbardziej znana z produkcji niezbędników erotycznych szwedzka firma LELO po prostu chce nas kobiety jak najlepiej rozpieszczać. Jestem wielką zwolenniczką tzw. Kulek Gejszy, które i owszem uatrakcyjniają nas seksualnie, bo powodują, że jesteśmy bardziej sprężyste, ale przede wszystkim zdrowsze – ustępują nam różne wstydliwe kobiece dolegliwości, i do tego bóle kręgosłupa! Świat nowoczesnych wibratorów, ich kolory, kształty, cudowne w dotyku materiały, z których są zrobione, mogą zachwycić każda kobietę. I nawet jeśli nie będziemy ich często używać, sama świadomość, że mamy taki osobisty, tylko dla nas przedmiot w domu, jest niezwykle pociągająca.

Dyskutowałyśmy niedawno w gronie koleżanek, o tym, że kobiety mają coraz większe potrzeby, są coraz bardziej świadome swojego ciała, tego jakich zmysłowych bodźców każda z nas potrzebuje. A mężczyźni chyba przestali za nami nadążać. Co z tym zrobić? Rozmawiać! Jeśli nie powiem swojemu partnerowi, czego potrzebuję, to skąd on ma to wiedzieć. Tak jak w innych dziedzinach życia, trzeba zerwać z pruderyjnością i po prostu powiedzieć: chcę tego lub tego, zrób mi to lub to. Może go zaskoczę, ale na pewno mu się spodoba moja otwartość. Jeśli się wstydzę, mogę do tego wykorzystać gry erotyczne – których całe bogactwo niedawno odkryłyśmy w „Kobiecie Szczęśliwej”.

Więc tak, niezbędniki erotyczne są nam potrzebne, ale po to, aby urozmaicać swój związek, a nie go zastępować.

Jakie niezbędniki najbardziej lubicie?  

KUP BILET!

bilet akademii1

zamowieniewizytawarsztaty

powered by Nataltec 2014