Bielsko-Biała, ul. 11 Listopada 10,
redakcja: domofon nr 5,
fitness: domofon nr 9
tel. 881 488 308, 506 581 077, 501 748 752


Klub Kobiet Mówiących na Głos: czwartki 17.30

Mindfulness - żyj TU i TERAZ

 

Wojciech Eichelberger w październiku w Bielsku-Białej

Wybitny psycholog i terapeuta Wojciech EIchelberger, będzie gościem Akademii Kobiety Szczęśliwej w październiku.

Zapraszamy na dwa spotkania:

Wykład „Mindfulness –zacznij żyć uważnie TU i TERAZ”

w Klubie Klimat w Bielsku-Białej, ul. Mostowa 5, 6 października (piątek), start o godzinie 17.00.

Warsztat: „Mindfulness – trening uważności”

7października (sobota), godz. 9-14, Klub Klimat - Nowy, Bielsko-Biała, ul. Mostowa 5.

Bilety w cenie:

  • wykład 65 zł/osobę ( przy zakupie od 4 biletów 50 zł/osobę)

  • warsztat 350 zł/osobę (przy zakupie 4 biletów 320 zł /osobę)

UWAGA: Można zakupić bilet łączony na cztery wykłady w ramach Akademii Kobiety Szczęśliwej ( spotkania z Ewą Woydyłło, Wojciechem Eichelbergerem, Katarzyną Miller i Zbigniewem Lwem-Starowiczem) - BILET AKADEMII za cenę promocyjną 199 zł. Osoby, które wezmą udział we wszystkich wykładach otrzymają specjalny dyplom Akademii Kobiety Szczęśliwej.

Wpłaty na konto:

68 1140 2004 0000 3802 7616 4731

z dopiskiem: Wojciech Eichelberger / lub Bilet Akademii

 

 

 

Wojciech Eichelberger: Czym jest mindfulness?

Jaką rolę w naszym życiu odgrywa uważność? Czy można się jej nauczyć, gdy zatraciliśmy umiejętność skupienia się na chwili obecnej? Co kryje się pod pojęciem mindfulness?

Gubisz przedmioty, zapominasz o terminach, masz poczucie życia w chaosie i ciągłym zabieganiu? Wydaje Ci się, że to w sumie drobiazgi? To jednak prawdopodobnie symptomy świadczące o problemie z zachowaniem uważności.

Jeśli się temu bliżej przyjrzysz zapewne dostrzeżesz ich znaczniej więcej. Chociażby ciągłe rozpamiętywanie przeszłych wydarzeń, zamartwianie się tym, co może przenieść przyszłość – czarnowidztwo, nieumiejętność doceniania tego, co masz, bo zawsze jest coś jeszcze na horyzoncie do czego "trzeba" dążyć, stresowanie się błahostkami, płytkie i trudne do utrzymania relacje z innymi ludźmi, nieumiejętność cieszenia się życiem „tu i teraz”, itp.

Trudność w zachowaniu uważności ma wiele osób. Często nieświadomie i niechcący gubimy uważność w pędzie życia. Warto jednak zabiegać o jej utrzymanie/odzyskanie. Nawet jeśli niewiele z niej już zostało Wojciech Eichelberger radzi, jak ją w sobie odbudować i pielęgnować.

 

- Umysł zaangażowany to umysł pełen tego, co aktualnie jest jego udziałem, czyli obecny i świadomy tego, co tu i teraz się mu przydarza. Gdy budujemy kompetencję mindfulness zmienia się nam życie. Prostymi technikami możemy uzyskać pełne poczucie kontaktu ze swoim życiem i satysfakcję z tego, że żyjemy . Nie trzeba udawać się w odosobnienie, choć może to być pomocne, ale można to ćwiczyć przy każdej innej okazji, przy każdej czynności. Jesli odpoczywamy, to tylko odpoczywamy, jeśli pracujemy to tylko pracujemy, jeśli idzimy to tylko idziemy, jeśli z kimś rozmawiamy, to tylko rozmawiamy itd. Nie rozpraszamy się.

Możemy robić coś w pełnej uwadze zamiast w rozporoszeniu i chaosie. Jeśli nauczymy się być bardziej obecni w naszym własnym życiu, wszystko będzie miało lepszą jakość. Wiele osób, które pracują w stresie, pod dużą presją i wykonują ważne zadania – jak sportowcy, nauczyciele, żołnierze,wszystcy którzy żyją na dużych prędkościach, odczują zbawienne skutki takiego treningu. Trening uważności jest ważny dla każdego, kto chce podnieść jakość swojego życia i wykonania tego, co robi. - mówi psycholog o modnym obecnie treningu mindfulness.

KUP BILET!

bilet akademii

akt1

powered by Nataltec 2014